Që në pikë të mëngjesit, durrsaku përfundon në polici

10/08/2018 - 21:31

   Sapo ngrihen nga gjumi, pjesa më e madhe e njerëzve nxitojnë të pijnë një kafe për të nisur më pas aktivitetin e përditshëm.

Por kësaj rutine i është shmangur një ditë më parë një 62-vjeçar nga Durrësi. Sapo ka hapur sytë, ka rrahur të shoqen, e cila ka bërë denoncimin në polici.

“U referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Durrës, për shtetasin L. M., vjeç 62, banues në Durrës, pasi rreth orës 06:30, në banesë ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes, shtetases Sh. M., vjeçe 60”, njofton policia.

Përveç nisjes së procedimit penal për burrin e dhunshëm, policia ka plotësuar kërkesë-padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes të menjëhershme për bashkëshorten e tij, për të mbrojtur në të ardhmen nga episode të tjera dhune.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka zbuluar një sasi të madhe droge prej 1250 kg, e cila ishte e fshehur në dy kamionë të ngarkuar me qepë dhe portokalle

Dy ditë pasi një 45-vjeçar me kombësi shqiptare u gjet i vdekur pranë një sheshi lojërash, ngjitur me aksin rrugor kryesor të fshatit Agi

Policia e Sarandës ka arrestuar një 46-vjeçar të shpallur në kërkim për plagosje me dashje.

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar me 8 vite burg për "trafikim të narkotikëve i kryer n

Policia greke ka arrestuar një 47-vjeçar shqiptar të akuzuar për një vrasje të ndodhur në vitin 2013.

80-vjeçari, Ndue Fuga, i cili u mor dje nga banesa e tij në Fishtë të Lezhës dhe u soll në Tiranë nën akuzën për akte dhune gjatë protest

Detaje të reja mësohen për atentatin e ndodhur një ditë më parë në qytetin bregdetar të Vlorës, ku mbetën të vdekur Orest Rexho dhe Arjan

Gjykata e Tiranës do të zhvillojë nesër seancën për masën e sigurisë për të arrestuarit e protestës së 16 shkurtit.

Policia e Vlorës ka arrestuar Armando Sulejmanin, i njohur edhe me nofkën “Çipuri”, një ditë pas atentatit në zonën e Ujit të Ftohtë ku m