Qytet Studenti në flakë, shkrumbohet një banesë

19/09/2019 - 16:48

Një zjarr i madh ka shpërthyer rreth orës 15:00 pranë Qytet Studentit në kryeqytet.

Një zonë me bimësi të dendur ka marrë flakë ndërsa zjarri ka djegur plotësisht një banesë pasi për shkak të erës flakët po përparojnë me shpejtësi duke përfshirë edhe fushën sportive.

Ndërkohë që është në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrëfikësit që po përpiqen të vendosin nën kontroll flakët ndërsa po evaukohen edhe banorët e zonës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e djeshme policia rrugore i ka hequr patentën djalit të Sali Berishës, Shkëlzen Berisha dhe moderatorit Ermal Mamaqi, në dy rast

Policia godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.

Policia e Pogradecit  ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti.

Një banesë është djegur plotësisht në fshatin Rrajcë Fushë të njësisë administrative Rrajcë në Prrenjas.

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve