“Range Rover”-i del nga rruga, përplaset me shtyllën

15/04/2019 - 09:58

Një aksident është shënuar në aksin rrugor Berat-Lushnje, pranë fshatit Moravë, ku një automjet tip “Range Rover” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Më pas mjeti ka përfunduar i përplasur me një shtyllë.

Drejtuesi i mjetit, 33-vjeçari me iniciale R.M. ka marrë lëndime të lehta në trup dhe është transportuar për në Spitalin Rajonal të Beratit, ku ka marrë ndihmën e nevojshme.

Në vendngjarje mbërriti menjëherë policia, e cila nisi edhe hetimet. Paraprakisht, shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë lagështira në rrugë dhe shpejtësia e madhe me të cilën lëvizte fuoristrada.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve ka ndodhur sot në aksin Kukës-Morinë.

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për të arrestuarin e shtatë në grabitjen e Rinasit, Hasan Kanaçi.

Një helikopter i kërkim shpëtimit të Forcës Ajrore, me një grup të Forcave Speciale në bord mori pjesë në operacionin për evakuimin e një

Katër persona, mes të cilëve një femër janë arrestuar nga policia e Tiranës në sajë të operacionit të koduar "Perimetri",

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të Durrësit, pranë semaforit.

Gjykata e Matit ka dënuar me burgim të përjetshëm Kujtim Koxhën, i cili vrau në Fshatin Shëlli 3 zyrtarë të Bashkisë së Matit.

Një sherr banal në një disko të Elbasanit në vitin 2005, do të bëhej alibi për dhjetëra ngjarje kriminale në vend dhe jashtë Shqipërisë.

Policia ka vënë në pranga një 52-vjeçar në Tiranë pasi rezulton i dënuar me 5 vite burg në Itali.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për vepra penale të korrupsionit.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në burgun e Koridallos në Greqi.