Rrahin dhe kanosin me armë nusen e vëllait, përfundojnë në polici dy kunatat

15/10/2019 - 11:06

Dy motra në Dibër kanë ushtruar dhunë dhe kanë kanosur nusen e vëllait të tyre të moshës 28 vjeçe. Policia njofton se njëra prej tyre u arrestua, ndërsa ndaj tjetrës ka nisur procedimi penal pasi kanosi kunatën me armë gjahu.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, u arrestua në flagrancë shtetasja Sh.D, 45 vjeçe, banuese në Dibër të Madhe

Si dhe u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasja Z.M, 31 vjeçe, banuese në Kukës (motra e shtetases Sh.D).

Arrestimi i saj u bë pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së vëllait të saj shtetases A.D 28 vjeçe banuese në Dibër. Në konflikt është përfshirë edhe shtetasja Z.M e cila ka kanosur me armë gjahu, pa fishek shtetasen A.D.

Arma e gjahut, në momentin e sekuestrimit rezultoi pa fishek.

Arma është  me leje dhe në pronësi të babait të dy motrave.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shpërndanin në doza të vogla droga të forta, policia e Elbasanit arreston dy vëllezërit.

Një punonjës i Bashkisë së Belshit ndodhet në hetim pasi akuzohet për veprën penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”, pasi

Dy apartamente banimi, dy llogari bankare dhe një automjet Volkswagen janë sekuestruar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finan

Policia greke është vënë pas një 35-vjeçari shqiptar, i cili kishte hequr byzylykun e sigurisë, pasi ishte përfshirë në një rast të vjedh

Një shtetase 51-vjeçare është arrestuar në flagrancë nga policia në Elbasan, pasi me mjetin e saj tip ‘Fiat’ është përplasur në aksin rru

Një makinë është djegur gjatë orëve të mbrëmjes, në lagjen “15 Tetori”, para Bashkisë së qytetit të Vlorës.

Guardia di Finanza përmbylli me sukses një operacion antidrogë në brigjet e Brindisit ku u sekuestrua një sasi e madhe lënde narkotike, 3

Aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një të mituri 5-vjeçar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan- Peqin.

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti.

Një 65-vjeçare ka humbur jetën në rrethana tragjike mbrëmjen e sotme në Tiranë. E moshuara i ka dhënë fund jetës teksa është vetëhedhur n