Sekuestrimi i 4.2 kg heroinë, policia arreston dhe një person tjetër

27/11/2020 - 10:42

Policia ka arrestuar dhe një tjetër person, i cili akuzohet se ka lidhje me heroinën e sekuestruar mesditën e djeshme në qytetin e Elbasanit.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se sot është vënë në pranga G.H. banues në fshatin Hasmashaj të Peqinit, pasi akuzohet se i siguronte heroinën G.B., që është arrestuar një ditë më parë.

Më 26 nëntor u zhvilluar operacioni “Kështjella” dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale 4 kilogram e 215 gramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe 1039.5 gramë kanabis.

Po ashtu autoritetet kanë bllokuar dhe automjetin ku u gjet lënda narkotike dhe 4 aparate celular, të cilët do të analizohen për të zbuluar persona të tjerë të lidhur me këtë ngjarje

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit njofton se vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid.

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Alban Gurin, shoferin që aksidentoi për vdekje 10 vjeçaren në rrugën “Njazi Meka” në kryeqytet.

Policia ka arrestuar dy persona në sajë të operacionit “Gruda”.

Një 39-vjeçar ra në prangat e policisë së Tiranës, pasi kanosi me armë zjarri një person.

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku ka pasur rrjedhje gazi në një shkollë dhe 4 nxënës kanë përfunduar në spital.

Policia e Durrësit njofton se ka bërë arrestimin e 27-vjeçarit A.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Afganistan, ku ka ndërruar jetë një ushtar shqiptar që ishte me mision.

Dy shpërthime të fuqishme janë ndjerë në zonën e Lezhës rreth orës 19:40 dhe 19:41 minuta. Raportohet së shpërthimet janë ndjerë në Shëng

Një person humbi jetën mbrëmjen e sotme në mënyrë tragjike në aksin Milot-Thumanë, ndërsa motori me të cilin lëvizte u godit nga një auto

Sanitarja Tire Alldervishi i është drejtuar Gjykatës së Apelit për të kërkuar zbutje të masës së sigurisë.