Sekuestrohen 2 ton marijuanë, arrestohen dy skafistët shqiptarë (VIDEO)

Postuar: 06/08/2017 - 09:56

Guadria Di Finanza ka publikuar videon e ndjekjes prej 5 orësh të dy skafistëve shqiptarë që po trafikonin 2 ton marihuanë drejt brigjeve italiane dhe që më në fund u arrestuan.

Në video shfaqen skafistët shqiptarë, njeri prej tyre më saktë, teksa flak në det dengjet me marihuanë për të zhdukur provat, një përpjekje e kotë kjo.

Ata u kapën në brigjet e Vieste, në Foggia, pas një ndjekjeje të gjatë, shkruajnë mediet lokale sot.

Kontrabandistët shqiptare B.B., 42 vjeç dhe J.H. 31 vjeç, të dy nga Vlora, u arrestuan për posedim dhe trafik ndërkombëtar droge dhe iu dorëzuan drejtësisë italiane.

Marihuana që iu kap atyre u peshua dhe rezultoi 2261.50 kg, e ndarë në 110 dengje. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një emigrant ilegal u kap me 300 mijë paund kanabis në një shtëpi në Derby të Britanisë.

Një tifoz ka ndërruar jetë në shkallët e stadiumit “Skënderbeu”, ku po luhet ndeshja Skënderbeu-Partizani.

Policia Kufitare e Sarandës dhe Policia e Igumenicës Greqi kanë zhvilluar një operacion të  përbashkët antidrogë, ku janë sekuestruar 67

Qyteti i Shkodrës u trondit mesditën e të shtunës nga ngjarja e rëndë e ndodhur rreth orës 15:30.

Policia e Shkodrës ka dhënë informacionet e para zyrtare në lidhje me krimin e rëndë që ndodhi këtë pasdite, kur xhaxhai vrau nipin e tij

Një krim i rëndë brenda familjes ka tronditur mesditën e kësaj të shtune në qytetin e Shkodrës.

Seksioni për krimin ekonomik e financiar ka nisur hetimin ndaj një personi nga Durrësi, pas kallëzimit që ka ngritur ortaku i tij në bizn

15178 euro është vlera e dëmit që i është shkaktuar një biznesmeni në Durrës, pasi e ka kryer këtë pagesë në internet, por nuk ka marrë p

Një 22-vjeçare me iniciale B.L. është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Tiranës pasi goditi me grushte një infermiere.

Një 32-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar nga Apeli në Janinë me 22 vite e 6 muaj burg, është arres