Sekuestrohen 46 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, 2 në pranga 1 në kërkim

27/01/2020 - 11:22

Kapen mbi 46 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Në aksin Mavromat-Igumenicë, në vendin e quajtur Rajo, është gjetur një automjet i braktisur në anë të rrugës, brenda së cilës u sekuestruan 21 pako me 46 kg e 30 gramë marijuanë.

Në lidhje me këtë automjet, tre shtetas kishin deklaruar vjedhjen e tij në policinë e Igumenicës, pasi e kishin marrë me qira po në këtë qytet.

Por rezultoi se ata kanë dhënë deklarim të rremë, ndërkohë që kishin organizuar trafikun e drogës. Për këtë u arrestuan dy shqiptarë 39 dhe 47-vjeçar dhe një grek 31-vjeçar ndërkohë që u shpall në kërkim një tjetër shtetas shqiptar.

Të arrestuarit janë Albion Hatia dhe Armandi Cobanka, ky i fundit nga Fieri. 

Prej fillimit të vitit policia greke ka sekuestruar kryesisht pranë kufirit 200 kg marijuanë që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe emrat e tre personave të tjerë të kërkuar për vrasje, të cilët janë objekt i punës së Njësisë së

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj të cilët vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj.

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndjeshje të futbollit më datë 21 e 22 shkurt, vi

Në lokal me pistoletë me vete, arrestohet në flagrancë një i ri në Durrës.

Policia rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së kaluar në disa pika në kryeqytet.

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Çekrez të Gramshit ku dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosu

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë.