Sekuestrohen armë dhe kokainë në makinën e shqiptares në Itali

26/03/2019 - 11:23

Policia italiane ka sekuestruar rreth 1.2 kg kokainë, 53 fishekë, një armë zjarri dhe 10 mijë euro në makinën e një gruaje shqiptare. 

Operacioni policor u krye pasi automjeti qëndronte i parkuar prej disa ditësh në një vend në Imola. Inspektimi i makinës çoi në zbulimin e dy “fundeve të dyfishta”, të krijuara artificialisht; në vend të airbag-ut dhe një tjetër të krijuar brenda mbushjes së sediljes së pasme, ku ishte fshehur rreth 1.2 kg kokainë e pastër.

Droga ishte ndarë në 4 pjesë, me një vlerë tregu prej 100 mijë euro, ndërsa arma e llojit “Revolver Smith & Wesson”, rezultoi e vjedhur.

Automjeti rezulton në pronësi të një femre me origjinë shqiptare, e cila tashmë është shpallur në kërkim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një i ri është plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në Tiranë.

Pas katër orësh i bllokuar në shpellën e Pëllumbasit, në kanionet e Erzenit, 42 vjeçari i cili kishte ndrydhur edhe kaviljen është nxjerr

Pesë persona kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Erzenit.

Dy automjete tip “Benz” janë përplasur pak minuta më parë në segmentin rrugor Fier-Levan në vendin e quajtur “Çesma e Levanit”.

Shoferi i kamionit të një prej firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ në Malin e Tomorrit, ka humbur jetën pasi ka pësuar një aksident n

Një aksident është regjistruar këtë të diel në segmentin rrugor Korçë-Kapshticë, në vendin e njohur si kryqëzimi i Plasës.

Një 36-vjeçar ka humbur jetën në zonën e Malit të Tomorrit.

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit.

Një i moshuar është vetëplagosur me armë gjahu mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së tij në fshatin Gajush të Lezhës.