Sekuestrohet drogë me vlerë mbi 40 milionë euro në Itali

30/06/2020 - 08:47

Një operacion antidrogë nga policia italiane në bashkëpunim me atë shqiptare kanë  vënë në pranga 37 persona.

Sipas medieve italiane, bëhet fjalë për një rrjet ndërkombëtar trafiku droge, mes tyre edhe shqiptarë.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar më shumë se 3 tonë drogë, marijuanë, hashash, kokainë, e gjitha e ndarë në doza.

Vlera e saj arrin në më shumë se 40 milionë euro. Operacioni është zhvilluar në  Foggia, Lecce, Bologna, Roma, Napoli e Catanzaro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Sekuestrohen fara kanabisi, vihet në pranga poseduesi.

Agjentët e Policisë Kombëtare në Spanjë, në kuadër të operacionit të koduar “Vergel”, kanë vendosur në pranga 8 persona, mes tyre dhe shq

Një automjet në Tiranë ka përplasur për vdekje një këmbësore. Burimet zyrtare bëjnë me dije se viktima është ende e paidentifikuar.

Një aksident tragjik është regjistruar në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi me pasojë vdekjen e një të mituri.

Zyra e OSHEE në rrugën “Qemal Stafa” në Tiranë ka rënë pre e grabitësve.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar drejtuesin e mjetit që aksidentoi për vdekje këmbësorin e moshuar.

Një person dyshohet se është mbytur në akuariumin e portit të Durrësit.

Pamjet që vijnë nga vendngjarja e aksidentit tragjik të regjistruar rreth orës 14.55, në autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të F

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur mesditen e sotme në Durrës.

Humb jetën një punonjës në punimet për aeroportin e Kukësit.