Sekuestrohet nga policia gjysmë ton kanabis, pranga 4 shqiptarëve

19/11/2019 - 17:19

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte sasi të mëdha droge dhe ka sekuestruar më shumë se gjysmë ton kanabis. Në pranga kanë rënë 4 shtetas shqiptarë nga 29 në 37 vjeç, si dhe një i mitur grek pjesëtar i grupit.

Grupi mbahej prej disa muajsh në survejim, deri sa u lokalizua vendi ku magazinohej droga dhe goditja u krye me dy operacione të njëkohshme në Athinë dhe Korinth.

Kanabisi i sekuestruar arrin në 560 kilogramë dhe policia vlerëson se nga shitja grupi do të përfitonte mbi 840 mijë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbytet në det një pushues nga Kosova. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Shkëmbit të Kavajës.

Tre rastet e konfirmuara me COVID-19 në Pogradec dyshohet se kanë pasur kontakte në kryeqytet.

Në mediat greke ndër lajmet kryesore ditën e sotme gjendet edhe ngjarja horror e ndodhur një ditë më parë në Kombinat në kryeqytet.

Një automjet ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht mesditën e sotme në Tiranë.

Një adoeleshent ka rënë në prangat e policisë në Durrës pasi ka plagosur me kaçavidë një 31-vjeçar.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Shefja e shërbimit të Pediatrisë në QSUT, Xhorxhina Kule ka informuar për gjendjen e një foshnje 2-muajshe e prekur me COVID-19 e cila nd

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e dy vëllezërve, Besmir e Viktor Haxhia në Durrës.

Finalizohet operacioni "Mision i pamundur", i cili ka parandaluar një ngjare të mundshme kriminale.

Publikohet fotoja e Zhaneta Josifit, bashkë me dy vajzat e saj, Anisa dhe Blerta, 30 dhe 34 vjeçe, historia e të cilëve ka shokuae mbarë