Sherr për ndërtimin pa leje, arrestohet autori pasi bëri për spital denoncuesin

15/01/2020 - 12:14

Një sherr ka ndodhur në Shkodër për shkak të një ndërtimi pa leje i cili u denoncua nga P.Th., dhe më pas ka qenë A.B, i  cili e ka goditur fizikisht.

Në dhjetor të 2019-s, A.B, bashkë me K.B, kanë qenë të hetuar për ‘ndërtim të paligshëm’, por ditën e djeshme pikërisht Ardian Breishta, ka gjetur dhe ka goditur denoncuesin Prek Thana, duke e bërë për spital.

Veç ndërtimit të paligjshëm, Ardian Breishta, do të gjykohet dhe për veprat penale vetëgjyqësi si dhe kanosje.  Ndërsa Prek Thana është në spitalin e Shkodrës për ndihmë mjekësore.

NJOFTIMI I POLICISË

Shkodër

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër arrestuan në flagrancë shtetasin P. Th., 59 vjeç, banues në Laç, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, si dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim policor A. B., 30 vjeç, banues në Theth, Shkodër, për veprat penale “Vetëgjyqësia” “Kanosja” dhe “Ndërtim i paligjshëm”.

Këta shtetas, në muajin dhjetor 2019 janë proceduar penalisht, pasi shtetasi A. B., bashkë me shtetasen K. B. (e proceduar në gjendje të lirë për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”) kanë ndërtuar pa leje dhe janë denoncuar në organet e Policisë nga shtetasi P. Th. Për këtë rast janë kryer veprimet hetimore dhe janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Ditën e djeshme, shtetasi A. B. është konfliktuar fizikisht me shtetasin P. Th., për pasojë shtetasi A. B. ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjekësore.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjashtë persona janë arrestuar nga një aksioni antikanabis i Policisë së Gjirokastrës, ku u sekuestruan 150 kg kanabis.

"Fiks Fare" denoncoi mbrëmjen e së hënës dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare.

Personi që shikoni në foto, i rrethuar me të kuqe është Vilson Tafçiu (Noka), 28-vjeçari që u ekzekutua me armë zjarri, mbrëmjen e sotme

Vilson Tafçiu, 28-vjeç, ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në zonën e Astirit, në Tiranë.

Një aksion i gjerë policor anti-drogë po zhvillohet në Bashkinë Memaliaj.

Mësohet emri i viktimës së atentatit të ndodhur para pak minutash në zonën e Astirit në Tiranë.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak më parë në Tiranë në zonën e Astirit, ku mësohet se ka mbetur i vrarë me armë zjarri një 35-vjeçar.

Një plagosje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në zonën e njohur si Astiri.

16 kg heroinë është kapur në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur në hyrje të qytetit të Pogradecit. Në vendin e quajtur Tuneli, dy makina janë përplasur me njëra-tje