Shisnin kokainë në lokale, bien në pranga 5 shqiptarë

Postuar: 16/05/2018 - 21:10

   Një operacion i madh anti-drogë është zhvilluar sot në Itali, ku në pranga kanë rënë disa shqiptarë.

Sipas informacioneve, mësohet se 5 shqiptarë janë arrestuar si shpërndarës droge.

Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, u vu re prania e një grupi të vogël personash që qëndronte pranë njërës prej sallave të lojërave.

Në përfundim të operacionit u arrestuan të pesë shqiptarët, të cilët janë: A.J., 35 vjeç, P.S., 39, A.K., 39, P.D., 40 dhe E.L., 42 vjeç. Katër të parët kanë marrë masën e sigurisë arrest në burg, ndërsa i pesti arrest shtëpie.

P.S. e E.L. iu shisnin shitësve të rrugës, midis tyre edhe A.J., sasi kokaine që iu shitej më pas konsumatorëve të shumtë italianë, në doza 0.5 gramë me çmim 50 Euro. Hetimet kanë nisur më 25 Janar 2017, kur një tjetër shqiptar, E.C., 28 vjeç, u arrestua me rreth 2.5 kile kokainë dhe rreth 4 kg marijuanë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Gjirokastër, ku katër të rinj kanë mbetur të plagosur.

   Këtë të martë, qyteti i Lushnjes u trondit nga të shtënat me armë zjarri, kur një i ri i maskuar tentoi të grabisë një bankë të niveli

   Një i moshuar 83 vjeç është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në lagjen nr.12 në Durrës.

   Ndërsa kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, katër persona nga Durrësi kanë bërë “të fortët” me policinë, duke kundërshtuar shoqërimin e

   Një person i maskuar ka tentuar të grabisë një të nivelit të dytë në qytetin e Lushnjës, por nuk ia ka dalë.

Policia shqiptare ka bërë një sqarim në lidhje me arrestimin e shqiptarit në Greqi, i dyshuar si i lidhur me ISIS.

Një shtetas i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, është ndaluar ditën e djeshme.

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Rinas, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Një fëmijë 6-vjeçar ka përfunduar në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur një ditë më parë në Durrës.

Një aksident në rrugë i ka marrë jetën një të moshuari shqiptar në Itali, teksa po udhëtonte me biçikletë.