Shkatërrohet banda italo-shqiptare e grabitësve

09/10/2019 - 11:57

Policia italiane ka shkatërruar një bandë grabitësish italo-shqiptare. 10 persona, mes tyre shqiptarë e italianë, ranë në pranga mëngjesin e sotëm.

Gjatë orëve të vona të natës, të armatosur me thika e zinxhirë, ata hynin në vila e banesa duke ushtruar dhunë fizike ndaj pronarëve.

Hetimet e autoriteteve italiane kanë vërtetuar se ata janë përgjegjës të rreth 17 grabitjeve të ndodhura në provincën e Torinos, në Biella, në Novara e Perugia.

Imazhet e siguruara nga videot e sigurisë në vila kanë ndihmuar policinë italiane në identifikimin e tyre.

Ndër objektet e grabitura janë orë të shtrenjta, flori, para kesh, autovetura, pajisje elektroshtëpiake dhe veshje.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia informon mbi ngjarjen e mbrëmjes së sotme në Allias të Tiranës.

Një burrë dhe një grua janë plagosur nga të shtëna me armë zjarri që janë regjistruar në zonën e Kinostudios në Tiranë.

Ditën e sotme një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë.

Policia në Berat ka goditur disa raste të mashtrimit, me qëllim përfitimin e vlerave monetare.

Policia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht në lidhje me grabitjen dhe dhunimin e kambistit Naim Musait.

Një aksident ka ndodhur në hyrje të autostradës së kombit në Milot, ku 3 automjete janë përfshirë.

Një alpinist ka mbetur i plagosur sot në malin e Tomorrit, pasi ka rrëshqitur gjatë ngjitjes dhe për pasojë ka thyer këmbën.

Një sherr ka ndodhur në Valias, Kashar midis dy kushërinjve për shkaqe pronësie, dhe njëri prej tyre ka qëlluar në drejtim të tjetrit me

Televizioni lokal ‘Klaudiana’ në Peqin ka rënë pre e vjedhjes.

Policia e Korçës ka proceduar penalisht pronarin e një lokali dhe katër persona të tjerë për ushtrim të paligjshëm të aktivitetit të lojë