Shkon në 3 numri i viktimave! Babai, djali dhe nipi humbin jetën në pus

07/05/2020 - 10:36

Ka shkuar në 3 numri i viktimave nga tragjedia që ndodhi mëngjesin e kësaj të enjteje në Berat.

Sipas informacioneve të para mësohet se tre pjesëtarë të së njëjtës familje nga fshati Dushnik, kanë humbur jetën pasi janë bllokuar në një pus pranë shtëpisë.

Fillimisht në pus është futur 75-vjeçari Kamber Hoxha, për ta pastruar dhe më pas kanë qenë djali dhe nipi Gentian dhe Naim Hoxha, që kanë tentuar ta nxjerrin nga pusi pasi është bllokuar, por fatkeqësisht kanë gjetur vdekjen të tre.

Policia e Beratit ka dhënë informacion zyrtar mbi ngjarjen e rëndë:

“Babai ka hyrë i pari 75 vjeç dhe pastaj kanë hyrë djali dhe nipi për ta shpëtuar pa kuptuar se është mungesë totale oksigjeni. Pavarësisht përpjekjeve, të tre arritën në spital pa shenja jete. Është një rast fatkeq, ne do të ndjekim të gjitha procedurat ligjore, nesër do marrim masat e duhura për të respektuar edhe rregullat e COVID-19, Për të mos pasur fatkeqësi të tjera”, njofton drejtori i policisë së Beratit, Hasan Ahmetaj. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi". 

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëp

Tre persona janë arrestuar nga policia në Maliq pasi u kapën në flagrancë duke transportuar me makinë tre emigrantë të paligjshëm nga ven

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një djalë i ri ka përfunduar në spitalin e Vlorës, pasi ishte plagosur në këmbë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e dheshme.

Policia ka arrestuar tre shtetas në Mallakastër, si autorë të dyshuar të mbjelljes me drogë të disa parcelave në një pyll në fshatin Lofk

Për vrasjen e Eduart Kozit, prokuroria ka kërkuar të pushohet çështja ndaj karabinierit dhe rojes së sigurisë që qëlluan me armë drejt ma

Policia e Dibrës ka godit një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Finalizohet në Durrës operacioni policor i koduar “BOOKING”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompjuterik.