Shpenzimi i parave fut në sherr vëllezërit shqiptarë, njëri në spital, tjetri në burg

21/01/2020 - 15:42

Një sherr mes dy vëllezërve shqiptarë në Itali ka përfunduar me plagosjen e më të voglit dhe arrestimin e tjetrit. 33-vjeçari Ergi Shabani plagosi me thikë të vëllain 30-vjeçar dhe më pas e la në mëshirë të kalimtarëve, të cilët njoftuan ndihmën e shpejtë.

Ngjarja ndodhi në një stacion hekurudhor pas debatit për shpenzime të tepruara të parave. Pas transportit në spital dhe rikuperimit nga plaga, autoritetet shprehën mosbesim për versionin e viktimës se si kishin rrjedhur ngjarjet.

Sipas 30-vjeçarit, plaga afër mushkërisë ishte shkaktuar nga rrëzimi nga biçikleta dhe rënia në copa xhamash të thyera në rrugë. Hetimet disaorëshe çuan më pas te vëllai më i madh dhe zbardhja e vërtetë e rastit.

Qartësimi i motiveve solli arrestimin e vëllait më të madh nga karabinierët e qytetit jugor të Casertës,  të fshehur gjatë kësaj kohe në banesën e mikut të vet në komunën e Sparanizës. Dy vëllezërit me shtetësi shqiptare raportohet se ndodheshin të dy ilegalisht në Itali.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar në Britaninë e Madhe, i cili është në burg për vjedhje në seri, është bërë lajm në mediat më të rëndësishme në vend, për shk

Policia e Shtetit ka reaguar pas vetëvrasjes së autorit të krimit të dyfishtë në Kodër Rrëshen të Mirditës, Fatmir Kolecaj.

Vret veten në banesën e tij Fatmir Kolecaj. Ai është gjetur i pajetë në banesën e tij në fshatin Zejmen.

Finalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kali

Policia në Gramsh ka vënë në pranga tre persona dhe sekuestruar rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe automjetet me të cilat udhëtonin.

Policia italiane ka realizuar me sukses një operacion, duke arrestuar dy shqiptarë për trafik droge.

Një shqiptar është gjetur i pajetë në një depo në Greqi.

Një aksident rrugor është regjistruar pak minuta më parë pranë urës së Dajlanit, në Durrës.

Policia e Durrës po zhvillon operacion në të gjithë Qarkun për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Një krim në familje ka tronditur qytetin e Durrësit mesditën e sotme, kur burri vrau gruan me levë brenda dyqanit të tyre.