Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Shpërndanin lëndë narkotike në afërsi të shkollave, arrestohen 3 persona

23/02/2021 - 11:28

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas policisë personat e arrestuar shpërndanin drogë në afërsi të shkollave, në zona të ndryshme.

Në pranga ka rënë E. R., 25 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi dozash me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, 1 automjet, një aparat celular, një peshore elektronike që përdorej për peshimin dhe ndarjen e lëndës narkotike në doza dhe 200 qese farmaceutike që përdoreshin për paketimin e lëndës narkotike.

Gjithashtu u arrestua S. K., 34 vjeç dhe O. K., 17 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me drejtues shtetasin S. K. dhe pasagjer shtetasin O. K., u gjetën sasi me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin dhe 1 aparat celular.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna e pandërprerë për evidentimin, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Goditen dy raste të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza.

Sekuestrohen doza me lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, 2 automjete dhe sende të tjera të kundërligjshme.

Vihen në pranga poseduesit dhe shpërndarësit e lëndës narkotike.

Në zbatim të planit të masave të hartuar nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, për kontrollin e të gjithë territorit, me qëllim evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me lëndë narkotike, merren me shpërndarjen e tyre në afërsi të shkollave apo që i mbajnë në banesë, janë goditur 2 raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike, në vende të ndryshme, dhe janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas, konkretisht:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

E. R., 25 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi dozash me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, 1 automjet, një aparat celular, një peshore elektronike që përdorej për peshimin dhe ndarjen e lëndës narkotike në doza dhe 200 qese farmaceutike që përdoreshin për paketimin e lëndës narkotike.

S. K., 34 vjeç dhe O. K., 17 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me drejtues shtetasin S. K. dhe pasagjer shtetasin O. K., u gjetën sasi me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin dhe 1 aparat celular.

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të këtyre shtetasve, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbi 400 kilogramë lëndë narkotike kanabis dhe 100 gr hashash janë kapur sot nga një operacion anti-drogë mes policisë shqiptare dhe asaj

Mesditën e sotme është gjetur i vetëvarur një 48 vjeçar nga lagja Nr.15, në Kallm.

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ekzekutimi i 40-vjeçarit Bledar Birçaj gjatë mesditës së sotme në qytetin e Vlorës.

Është zbardhur akt-ekspertiza që përcakton shkakun e vdekjes së tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani me banim në Gjirin e Lalëzit

Humb jetën në spital 40-vjeçari që mbeti i plagosur në një atentat në lagjen "Hajro Çakërri" në Vlorë. 

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutash në Vlorë, në zonën e quajtur “Bishti i Kalldrëmit”.

Policia e Durrësit ka arrestuar një 46-vjeçar, që dyshohet se mbante në makinë një sasi të lëndës narkotike të llojit kokainë. 

Mëngjesin e sotëm, një 78-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në lagjen "Lef Sallata" në Vlorë. 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë të Italisë, ku një shqiptar ka goditur me thikë një italian.

Të tjera detaje mësohen rreth ngjarjes së makinës së djegur mbrëmjen e kaluar në Krujë.