Shpërndante "drogën e Hitlerit", arrestohet i riu shqiptar

12/06/2019 - 16:39

Policia italiane ka finalizuar me sukses operacionin "Djemtë e Jashtëm" me qëllim parandalimin e shpërndarjes së drogës në shkolla. Në pranga ka rënë një 20-vjeçar shqiptar, ndërsa një tjetër shqiptar dhe maroken u paditën.

Policia arriti të sekuestronte 500 gram drogë, marijuanë, tableta hashashi dhe ekstazë si edhe 3,000 euro në para të gatshme, smartphones dhe shkallë elektronike.

Operacioni është finalizimi i hetimeve që kishin njisur një vit më parë nëpërmjet përgjimeve telefonike, vëzhgime dhe reagimeve të 33 të rinjve, duke përfshirë shumë studentë.

Drogë në disko - Një i ri, i cili kishte ardhur në Napoli me rastin e një ngjarjeje muzikore në një klubi nate, kishte marrë me vete 37 pilula Mdma (e ashtuquajtur "droga e Hitlerit"), ekstazi dhe ketamini, për t’ua shpërndarë anëtarëve të klubit.

Policia arriti të konfiskonte drogën dhe bëri të mundur arrestimin e 20 vjeçarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Policia ka arrestuar një 62-vjeçar të shpallur në kërkim në pikën kufitare të Muriqanit.

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M.

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në fshatin Drenie, të Patosit ku një 39-vjeçar ka humbur jetën.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon sesi një grup kriminal ka vjedhur brenda një nate makinën e një gjyqtari, e ka përdorur atë në një ngjarje

Policia e Dibrës në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, ka vijuar kontrollet e pandërprera për kapjen e autorëv

Prokuroria ka vendosur t’i kthejë Kejvina Kthellës celularin, një ditë pas kërkesës së saj në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Një 65-vjeçare, e cila po kalonte rrugën në kryeqytet, është përplasur nga një mjet dhe për pasojë ka mbetur e plagosur.

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, më 9 prill 2019.