Shpërthen në flakë banesa në Durrës, shkak aspiratori (VIDEO)

20/08/2019 - 10:51

Një banesë është përfshirë nga flakët tek ish-rajoni i Policisë në Durrës. Mësohet se shkak është bërë një defekt në aspirator që më pas ka shpërthyer në flakë.

Nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Pasi kanë parë zjarrin, fqinjët kanë njoftuar menjëherë zjarrfikësit pasi në banesë nuk ndoheshin banorët.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve duke mos lejuar të përhapet më shumë në banesë. Ndërkohë policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku të plagosur kanë mbetur 3 shqiptarë.