Shpërthen një tjetër bombol gazi, shkatërrohet shtëpia

17/07/2019 - 20:37

Një bombël gazi ka shpërthyer në një banesë në fshatin Drashivicë në Vlorë. Dosja.al mëson se bombola ka shpërthyer për shkak të pakujdesisë në banesën e shtetasit R.H.

Mësohet se nga shpërthimi nuk ka pasur dëme në njerëz, por banesa ka patur dëme të konsiderueshme materiale.  Grupi hetimor dhe zjarrfikësja po kryejnë veprimet e mëtejshme proceduriale.

Njoftimi i policisë Vlorë:

Më datë 17.07.2019, rreth orës 19:27, në fshatin Drashovicë, për shkaqe aksidentale ka shpërthyer një bombol gazi në banesën e shtetasit R.H.

Si pasojë e shpërthimit nuk ka dëme në njerëz. Ndërsa banesa ka pësuar dëme të konsiderueshme materiale.

Grupi hetimorë dhe shërbimi zjarrfikës ndodhen në vendin e ngjarjes.  Vijojnë veprimet e mëtejshme proçeduriale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 55-vjeçar ka gjetur vdekjen pas një aksidenti rrugor në Farkë të Vogël.

Një 68-vjeçare ka humbur jetën Zharrëz në Fier.

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka nisur procesin gjyqësor ndaj shtetasit, Apostol Kosta, i cili dy vite më parë ekzekutoi me armë kushërinjtë

Një banesë është përfshirë nga flakët tek ish-rajoni i Policisë në Durrës.

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte te Rruga e Durrësit në Tiranë.

Mediat britanike raportojnë se dy shqiptarë janë dënuar me burg pasi në shtëpinë e tyre policia zbuloi 100 bimë kanabis sativa.

Një shpërthim me tritol ka ndodhur gjatë natës në oborrin e një banesë në rrugën “Mujo Ulqinaku” në Kamëz.

Një 46-vjeçar është shpëtuar nga policia, i cili në gjendje të rënduar psikologjike është mbyllur brenda në banesë duke i vënë zjarrin kë

Një 19 vjeçar nga Elbasani humbi jetën mëngjesin e sotëm në Kremona pasi u përplas nga një furgon, ndërsa po shkonte me motorrin e tij në