Shqiptarët dhe pakistanezët përleshen me thika në Greqi, ka të plagosur

18/02/2020 - 08:38

Mediat greke raportojnë për një përleshje mes një grupi pakistanezësh dhe dy shtetasve shqiptarë.

Ngjarja ka ndodhur në ishullin e Kretës mbrëmjen e së hënës (17 shkurt), kur refugjatët me kombësi pakistaneze për arsye ende të panjohura u përleshën me thika me dy shtetas shqiptarë.

Si pasojë, njëri nga shqiptarët mbeti i plagosur. Ai u transportua në spital dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Nuk dihen ende arsyet e sherrit mes grupeve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur sot paradite rreth orës 09:55 në Fushë Krujë.

Një 20-vjeçare nga fshati Orman i Maliqit u gjet e vetëvarur në banesë nga familjarët, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndeti

Vijon kontrolli masiv në terren për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, vihet në pranga 58-vjeçari në Shijak dhe shpallet në k

Katër persona janë vënë në pranga nga policia e Tepelenës, pasi akuzohen për vjedhjen e një punishteje mermeri.

Një grua shqiptare 40 vjeçe është plagosur nga bashkëshorti i saj në Itali.

Prej 17 majit, një familje në Durrës nuk di asgjë për vajzën 12-vjeçare, e cila u largua pas mesnatës nga banesa në lagjen 4.

Policia ka zbardhur plagosjen e 29-vjeçarit Mario Xhafa mëngjesin e sotëm në Kavajë.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Fierit, ku një 51-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur me çarçaf.

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se qëlloi me armë zjarri në ajër duke krijuar panik te banorët.