Shqiptari alarmon policinë italiane

Postuar: 17/07/2018 - 22:36

Një punëtor shqiptar ka alarmuar policinë në Ostuni të Brindisit, pasi kishte harruar çantën në stacionin hekurudhor.

41-vjeçari shqiptar, punëtor bujqësie, kishte harruar çantën çka ka alarmuar të pranishmit, të cilët kanë vënë alarmin, duke sjellë aty policinë.

Menjëherë është evakuuar zona, duke larguar të pranishmit dhe është ndaluar edhe lëvizja e trenave, duke vënë në punë edhe njësinë antibombë.

Gjithaçka ka zgjatur rreth 40 minuta, deri kur në polici është paraqitur shqiptari. Ai ka treguar se në mënyrë të pavullnetshme kishte harruar çantën e tij, pasi ishte futur në një bar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me djegien e shtëpisë në Fier një ditë më parë , ku gjithashtu 42-vjeçarja Rudina Kishta tentoi të

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në