Shqiptari arrestohet sapo zbret në aeroport, prostituonte vajza nga Shqipëria

08/11/2019 - 13:50

Një 25-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, sapo ka zbritur në aeroportin e Torinos.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ishte nën vëzhgimin e policisë së Astit pasi dyshohet se ishte pjesë e një bande që trafikonin dhjetëra femra, duke i prostituuar në Itali.

Sipas mediave italiane, femrat dyshohet se ishin me origjinë shqiptare dhe pasi dërgoheshin në Itali, banda e trafikantëve shqiptarë i nxirrnin në rrugët e Torinos.

Hetimet për këtë bandë kishin nisur prej vitit 2016, nën një operacion të koduar “Gjenerata e re”, ku rezultoi se ishin 11 shqiptarë, të cilët ushtronin veprimtari kriminale.

Kërkimet vazhdojnë ende për tre shqiptarë të tjerë, të cilët mundën t’i shpëtojnë ndjekjes së policisë në korrik të 2018-s.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një shqiptar nga Kosova është vrarë në afërsi të një pub-i në qendër të Firenzes.

Një 52-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik në Kavajë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:40 në Malin e Robit.

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia kufitare në aeroportin e Katanias, në Itali.

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar "Dhelprat e Ballkani", policia italiane ka sekuestruar rreth 1 kg lëndë narkotike dhe arrestuar

Policia e Vlorës ka arrestuar 4 persona në lidhje me ngjarjen e ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Levan-Vlorë, ku gjatë një konflikti p

Mbrëmë në qytetin Waldburg në Baden-Württemberg të Gjermanisë ka humbur jetën një 18-vjeçar nga Prishtina, në një aksident trafiku, shkru

Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona për vjedhje ndërsa janë proceduar penalisht dy të tjerë për përvetësim të mallrave të vjedhura

Parandalohet një rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit, falë kontrollit të rreptë në k

Një akisdent me tre të plagosur ka ndodhur pak më parë në ​rrugën​ dytësore​ Thumanë -​ Fushë Krujë, Derven.

Shënohet një tjetër rast i dhunimit të mjekëve.