Shqiptari humb jetën tragjikisht në Itali (EMRI)

20/05/2019 - 10:46

Një shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali gjatë një aksidenti me motor të dielën në autostradën A29, Palermo.

Viktima është 47-vjeçari Fatmir Halili, i cili humbi kontrollin e motorit "Honda Hornet" dhe u përplas në tokë dhe për pasojë nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Deri më tani nuk dihen shkaqet pse Halili humbi kontrollin e motoçikletës. Siç raportojnë mediat, për shkak të aksidentit, autostrada mbeti e bllokuar deri sa autoritetet mundësuan lirimin e saj. Fatmir Halili jetonte prej 28 vitesh në Sciacca, ku punonte si murator. 47-vjeçari ishte i divorcuar dhe prind i tre fëmijëve. 

Mësohet se të afërmit e tij jetojnë në Shqipëri dhe pritet të shkojnë në Sciacca në orët në vazhdim për të organizuar funeralin e të ndjerit. Shqiptari ishte i pasionuar pas motorave. Ai bënte pjesë në një klubi motoçiklistësh të quajtur “I Turbolenti”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një efektiv i forcave Shqiponja plagosi me armë në këmbë Orges Bilbilin, të kërkuar për vrasje në Lushnje, i cili ditën e sotme në vend t

Të shtëna me armë janë regjistruar sot në Tiranë, pranë Xhamllikut.

Prezantohej si shef policie dhe u bënte presion qytetarëve për t’i marrë para dhe sende, duke shfrytëzuar edhe situatën e krijuar nga vir

Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 23-vjeçar me banim në Tiranë, i shpallur në kërkim në Mbretërinë e Bashkuar.

Një 43-vjeçar ka rënë mbrëmjen e sotme në prangat e policisë, gjatë një aksioni të mirëorganizuar nga inspektorët e Komisariatit të Polic

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahir për në datën 28 prill.

Është shtyrë me një muaj seanca paraprake për akuzat ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e ndodhur dje në Sarandë ku u gjet i pajetë në banesë një shtetas amerikan.

Vijon operacioni antidrogë i koduar "HIGH QUALITY" në Durrës, goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla

Një i ri është vënë nën hetim nga policia, pasi ka kërcënuar drejtorin e urgjencës. Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Elbasanit.