Shqiptari humbet jetën tragjikisht duke luajtur në plazh në Greqi

13/08/2019 - 14:59

Një 47-vjeçar shqiptar në Greqi ka humbur jetën tragjikisht, teksa po luante futboll në plazh. Ngjarja ka ndodhur në zonën Arvi në ishullin e Kretës.

Sipas mediave vendase, shqiptari humbi ndjenjat papritur dhe u rrëzua në tokë. Në ndihmë të tij shkoi edhe mjeku që ndodhej aty pranë, për t’i dhënë ndihmën e parë deri sa të mbërrinte ambulanca. 47-vjeçari u dërgua në qendrën shëndetësore, por fatkeqësisht aty u konstatua vdekja e tij.

Viktima kishte ndërruar jetë rrugës për në urgjencë. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, jetonte dhe punonte në atë zonë. Ai njihej si person i dashur dhe i sjellshëm me të tjerët dhe gëzonte respektin e banorëve të komunitetit.

Pritet rezultati i ekspertizës mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes së të ndjerit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një mjek në Lezhë është dënuar me një vit burg i konvertuar me dy vite shërbim prove, për veprën penale neglizhencë në trajtimin mjekësor

Ka rezultuar fals alarmi për bombë mëngjesin e sotëm në afërsi të sheshit 'Skënderbej", pasi një çantë e braktisur u gjet dhe shkaktoi pa

Policia e Krujës ka kapur dhe ndaluar një 62-vjeçar të kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Alarm për bombë te bulevardi "Zogu i Parë" në Tiranë. 

Më 20 maj të këtij viti, trupi i pajetë i një personi doli në një kanal në Lievegem të Belgjikës.

Policia e Lezhës ka finalizuar një operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta duke arre

Një tjetër i kërkuar nga drejtësia italiane bie në prangat e Policisë së Durrësit.

Një i ri nga Berati është dhunuar brutalisht nga tre persona të tjerë dhe pasi shembet në asfalt, askush nuk i jep ndihmë.

Policia e Italisë ka arrestuar katër shqiptarë të moshës nga 27 në 39 vjeç, teksa një i pestë ka mundur që të largohet.

Autoritetet doganore italiane kanë sekuestruar 220 kartëmonedha false të prerjes 50-euroshe në një autobus të linjës Shqipëri-Itali.