Shqiptari kapet me 300.000 euro kokainë në makinë

12/06/2018 - 11:10

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi u kap me një kg kokainë.

Arrestimi i 42-vjeçarit me iniciale B.F., u bë pas një kontrolli të autoriteteve në Ferrara, të cilët nisën të dyshonin pikërisht nga nervozizmi i shqiptarit, i cili nga ana e tij nuk mund të shpjegonte arsyen se përse ndodhej në zonë.

Kokaina ishte vendosur në një pako dhe sipas policisë rezulton të jetë e cilësisë më të pastër.

Sipas medieve italiane, nëse e gjithë ajo sasi kokaine do të dilte në treg, përfitimet do të arrinin deri në 300.000 euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 51-vjeçare në Shijak është rrëzuar nga shkallët e banesës së saj.

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga autoritetet italiane.

Një aksident me pasojë një person të plagosur ka ndodhur të shtunën në Durrës.

Dy automjete kanë rënë pre e hajdutëve një ditë më parë në qytetin e Durrësit.

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën e 22 personave më të kërkuar në qarkun e Dibrës të dënuar për vepra penale të rënda si vrasje e

Një 47-vjeçar me origjinë shqiptare pa vdekjen në rrugët e Milanos.

Protesta e banorëve të Unazës së Re kundër prishjes së banesave dhe bizneseve të tyre ka hyrë në ditën e 15.

Një grua ka humbur jetën mesditën e kësaj të diele në Durrës, pasi është rrëzuar nga pallati.

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën Elbasan-Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të tunelit të Krrabës.