Shqiptari kapet me armë në lokal, ja ku e kishte fshehur

17/09/2019 - 18:14

Policia italiane ka ushtruar kontroll në orët e vona të së premtes në lokalin e një shqiptari, në Via Leoncavallo, në Milano.

Në fillim në lokal ishte vetëm vëllai i pronarit, që nuk kishte dijeni për praninë e armëve. Por pak minuta më vonë kishte mbërritur pronari i lokalit, i cili pranoi se armët ishin të tij dhe e justifikoi veten duke i thënë ka një precedent për marrjen e mallrave të vjedhura në Shqipëri dhe për t’u mbrojtur veten dhe klubin mbante armë. Menjëherë shqiptari 42-vjeçar u vu në pranga.

Policia gjeti dhe sekuestroi në momentin e kontrollit një armë kalibër Tanfoglio 9 x21, e mbështjellë në një qese plastike dhe e futur nën tubat ku rridhte uji i makinës së kafesë. Gjithashtu u gjet një armë tjetër, e cila pas ekspertizës rezultoi se kishte realizuar 7 të shtëna.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Fierit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e ndodhur në autostradën Fier-Lushnjë, ku si pasojë e daljes s

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një të mituri 8-vjeçar është regjistruar pasditen e sotme, rreth orës 16.05, në fshatin Jubë, n

Një 51-vjeçare nga fshati Skrevan në Urë-Vajgurore është vetëvarur pranë ahurit të bagëtive, pas banesës së saj.

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka përndjekur dhe ushtruar dhunë ndaj të dashurës së tij.

Katër persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht në qytetin e Tiranës për disa akuza të ndryshme.

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë, shtrim i detyrueshëm i përkohshëm në një spital psikiatrik për 20-vjeçarin Paulo Veliku,

Pas më shumë se 2 javësh në arrati, 47-vjeçari Dimitris Apiostis i cili akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një vajze shqiptare në G

Aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur sot paradite rreth orës 09:55 në Fushë Krujë.

Një 20-vjeçare nga fshati Orman i Maliqit u gjet e vetëvarur në banesë nga familjarët, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndeti