Shqiptari kapet me dokumente false në aeroportin italian

18/11/2019 - 17:06

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia kufitare në aeroportin e Katanias, në Itali. Sikurse raportojnë mediet fqinje, shqiptari Ladimir Muça, 44 vjeç ishte bërë gati të udhëtonte drejt Londrës, me dokumente identifikimi greke false.

Agjentët e kontrollit u bënë dyshues për origjinalitetin e këtij dokumenti, pasi nuk korrespondonte absolutisht me origjinalin dhe pas verifikimeve rezultoi se ishte falsifikim total. Shqiptari u arrestua dhe në moment u vu në dispozicion të policisë. Pas disa procedurave hetimore ai u la i lirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona kanë rënë në prangat e bluve të Durrësit, një 28-vjeçar i dehur në timon dhe një 55-vjeçar i dënuar për dhunë në familje.

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe go

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sparanise të Casertanos në Itali, ku një shqiptar pe leje qëndrimi u përpoq të vriste vëllanë e tij. 

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.