Shqiptari kërcënon me jetë mësuesen e djalit: Do të të vras

16/06/2018 - 09:07

   Një 50-vjeçar shqiptar në Itali është arrestuar pasi ka kërcënuar me vdekje mësuesen e djalit të tij, e cila I ka vendosur adoleshentit notë jo kaluese.

Adoleshenti ndjek Institutin Profesional në qytetin e Milanos, raporton Il Messaggero.

Pasi ka marrë vesh se djali I tij 16-vjeçar kishte mbetur në klasë, shqiptari ka marrë menjëherë në telefon mësuesen duke e kërcënuar se do e vrasë.

Pas kësaj, mësuesja italiane ka denoncuar rastin në polici. Karabinieret italiane kanë trokitur në derën e shqiptarit për ta thirrur në polici.

Tani 50-vjeçari ndodhet në ambientet e paraburgimit, pasi akuzohet për kanosje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria italiane fillimisht kërkoi burgim të përjetshëm për Xhevdet Mehmetin, shqiptarin që vrau gruan e tij në maj të 2018-s në Piace

Një godinë 3-katëshe është përfshirë nga zjarri në lagjen "Ali Demi" në Tiranë.

Është gjetur sërish një tjetër predhë në Pukë nga punonjësit e shërbimeve të bashkisë.

Një i burgosur për përndjekje, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në qelinë e burgut në Bradashesh të Elbasanit.

Arkivoli i Klisman Gjinit u transportua në heshtje.

Tre shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për mbi 100 raste vjedhjesh e grabitjesh.

Ndalohet nga Policia postieri i Postës së Pogradecit, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Ekspertiza greke ka dalë në përfundimin se 48-vjeçari Mirash Luli nga Lezha, që u gjet i vdekur në Selanik më 17 shkurt, nuk u vra nga dj

Një makinë është përfshirë nga flakët në qytetin e Kavajës.

Një 51-vjeçar nga qyteti i Beratit ka rënë në prangat e policisë.