Shqiptari xheloz që abuzonte me të dashurën dënohet me 8 vite burg

04/04/2019 - 12:07

Një gjykatë në Itali ka dënuar me 8 vite burgim 21-vjeçarin shqiptar Kledian Hoxhaj që dhunonte fizikisht dhe abuzonte seksualisht me të dashurën e tij 18-vjeçare.

Ai ishte tepër xheloz, aq sa kalonte në nivel paranoiak. Historia tronditëse daton në nëntor të vitit 2017. Në atë kohë ai kishte lidhje me 18-vjeçaren dhe në të paktën 3 apo 4 raste e kishte dhunuar fizikisht me pretekstin se nuk i pëlqente sjellja e saj. Për shkak të dashurisë, 18-vjeçarja nuk e kishte denoncuar shqiptarin në polici.

Deri sa një mbrëmje ajo do të qëndronte në shtëpinë e të dashurit të saj, i cili jetonte në San Concordio. Mes tyre lindi një debat që degjeneroi në dhunë. Kledian Hoxhaj e kishte lidhur të dashurën në krevat dhe kishte abuzuar me të seksualisht. Ndaj saj kishte ushtruar dhunë fizike, duke e goditur me grushte dhe sende të forta në fytyrë.

I riu shqiptar u arrestua nga policia dhe nuk shfaqi asnjë pendesë. Madje ai pohoi se me veprimet e tij mbrojti veten nga sjellja e së dashurës. Në përfundim, gjykata e dënoi me 8 vite burgim pasi përfitoi nga gjykimi i shkurtuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Finalizohet operacioni policor i koduar "Antikat", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit.

Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër teksa një automjet tip Alfa- Romeo ka dalë nga rruga, duke u përplasur me n

Një autobus ka përplasur në rrugën ”Dedë Gjo Luli” në Tiranë një 17- vjeçar, i cili udhëtonte me biçikletë.

Pesë punonjës të Burgut të Rrogozhinës janë pezulluar nga puna, pasi janë kapur duke futur sende të ndaluara në brendësi të institucionit

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në plazhin e qytetit bregdetar.

Shënohet një tjetër viktimë në plazhin e Durrësit.

Mësohet se një pushues ka humbur jetën mesditën e sotme teksa lahej në det.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Vijon operacioni policor i koduar “Tushemishti”.

Shkon në tre numri i të ndaluarve në kuadër të këtij operacioni.

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas në Durrës për "Plagosje të rëndë me dashje" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orë 07:15 në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Librazhd.