Shtyhen me 2 muaj hetimet për grupin Bajri

20/09/2019 - 16:49

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shtyrë me dy muaj hetimet për anëtarët e grupit Bajri.

Kërkesa e prokurorisë është pranuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Në hetim janë venë Ilir Bajri, Safet Bajri, Ismet idrizi, Ilir Rustemi dhe Asmer Bajri.

Operacioni për grupin Bjarti u zhvillua në Shtator të vitit të kaluar, falë operacionit forca e ligjit ku anëtaret e grupit akuzohen për vepra të rënda nga vrasje deri të rrëmbim personi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia angleze ka deklaruar se këtë pasdite, datë 16 tetor 2019, dy shqiptarë kanë marrë dënimin nga gjykata me 32 muaj burgim secili.

Prokuroria e Kavajës më në fund ka marrë nën hetim Marsida Qatjan, 30-vjeçaren në banesën e së cilës në datë 9 tetor, pas shkëmbimit të a

Një aksident me vdekje ndodhi mbrëmjen e sotme në rrugën Milot-Fushë Krujë.

Policia italiane ka zhvilluar një mega-operacion, duke shkatërruar një bandë kriminale që merrej me trafik ndërkombëtar të drogës.

Në vijim të organizimit të operacioneve të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë në situatë të parregullt qëndrimi në territorin francez,

Policia ndalon një 24-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e na

Ky është momenti i arrestimit të 38-vjeçarit Tesilvan Basho gjatë operacionit “Selenica”.

Një person i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali është arrestuar në Selenicë të Vlorës.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën detyrim paraqitje për 10 të arrestuarit pas protestës të së dielës.