S’ka sërish gjyq për Shullazin, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë...

15/03/2019 - 10:37

Mungesa e avokates mbrojtëse të vendosur nga shteti ka bërë që seanca për Emiljano Shullazin dhe 5 të pandehurit e tjerë të dështojë.

Por Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten Eralda Brahimasi me 100 mijë lekë dhe të referojë rastin në Dhomën e Avokatisë.

Gjykata e Shkallës së Parë e dënoi grupin me 54 vite burg në total, 14 vite u dënua Emiljano Shullazi por vendimi i ankimua si i padrejtë nga të pandehurit.

Kjo është e pesta herë që gjyqi ndaj 5 të pandehurve dështon, ndërsa seanca e radhës është caktuar të mbahet më 25 mars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Grudë, në Shkodër, ku është vrarë me armë zjarri një person.

Nga Italia, ku ndodhet me punë, Dervis Arapi ka thyer heshtjen duke mohuar akuzat e Policisë se ka vrarë 26-vjeçarin Jurgen Kurti.

Një 75-vjeçar i ka dhënë fund jetës në fshatin Anëvjosë të Memaliajt gjatë ditës së sotme.

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer gjatë natës në oborrin e një banese në Durrës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot ku një punëtor ka humbur jetën gjatë punës në rikonstruktimin e urave në Rrugën e Kombit.

Dy ditë pas ekzekutimit me 20 plumba të Jurgen Kurtit, policia ka shpallur në kërkim djalin e të ndjerit Agim Arapi, ngjarje e ndodhur në

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti mëngjesin sotëm në qytetin e Korçës.

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën me heroinë dhe kanabis në Tiranë.

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike.