Të shtëna me armë, plagoset një person. Policia ndalon autorin

25/10/2020 - 19:26

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri, si pasojë e një konflikti. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme, në afërsi të Triportit, në Vlorë.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, apo identitetet e të përfshirëve, por paraprakisht mësohet se dy persona fillimisht janë konfliktuar, por më pas sherri ka degjeneruar në përdorimin e armëve.

Më pas njëri prej tyre ka mbetur i plagosur. Mësohet se autori i ngjarjes është kapur me armën e krimit në duar, teksa po tentonte të largohej.

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Dashamir Xhepën, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin

Një 62-vjeçar gjeti vdekjen këtë të enjte pasi u përplas nga një automjet.

Policia ka arrestuar një 38-vjeçar i cili ka plagosur me thikë vëllain e tij.

Një ditë pas rrjedhjes së gazit në një shkollë në zonën e "Don Boskos" në kryeqytet ku mbetën të helmuar 6 nxënës, policia e Tiranës njof

Gjykata e shkallës se parë të rrethit gjyqësor Vlorë ka dhënë masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’ për 26-vjeçarin Emiljano Likaj.

Policia e Shtetit njofton se është ekstraduar nga Bullgaria një 49-vjeçar, lindur në Turqi e banues në Durrës i cili akuzohet për një sër

Finalizohet në Tiranë operacioni "Vëllazëria", i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Pastrimit të Parave & Aseteve Kriminale në DVP

Mallrat kontrabandë i kanë kushtuar lirinë 4 doganierëve të Rinasit dhe 5 tregtarëve, të cilët u arrestuan nga policia.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë dhe 1 person për kontraba

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të  caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Kukës.