Të shtënat me armë nga makina/ Borxhi i qirasë së lavazhos për pak vrau 3 punonjës dhe klientin

19/10/2019 - 19:57

Sherri për një borxh qiraje në një lavazho për pak sa nuk i ka kushtuar jetën 3 punonjësve dhe një personi që ishte duke larë automjetin aty.

Tre shtetas,që udhëtonin me një automjet tip Benz, kanë qëlluar me pistoletë në drejtim të lavazhos ku kanë qenë tre punëtorët Ergit Kocaqi, Krenar Dikollari dhe Erjon Gërmau si dhe një qytetar që kishte shkuar për të larë automjetin, shtetasi Muhamet Hysa.

Nga automjeti tip Benz, që drejtohej nga 25-vjeçari Xhoni Spahiu është qëlluar një karikator i tërë pistolete nga i ati i tij, 52-vjeçari Vladimir Spahiu por fatmirësisht plumbat nuk kanë prekur asnjë nga katër shtetasit që ndodheshin në lavazho.

Pasi qëlluan në drejtim të lavazhos, at e bir së bashku me shtetasin Petrit Qypi, 66 vjeç, janë larguar nga vendngjarja dhe në përpjekje për t'i shpëtuar forcave të policisë, ata kanë hedhur nga makina armën “pistoletë” në mes të rrugës nacionale Berat-Poliçan, në lagjen Uznovë.

Në ndjekje të tyre janë vënë forca të shumta policie, të cilët 20 minuta më vonë kanë arrestuar në dalje të qytetit tre shtetasit: at e bir Vladimir dhe Xhoni Spahiu dhe Petrit Qypin.

Burimet zyrtare të policisë konfirmojnë se 52-vjeçari Vladimir Spahiu ishte pronari i lavazhos dhe këtë lavazho ja kishte dhënë me qira shtatasit Hektor Arrëza, i cili prej disa muajsh nuk i kishte paguar lekët e qirasë.

Ngjarja e sotme ka ardhur pas shumë konflikteve verbale e fizike që Spahiu dhe Arrëza kanë pasur muajin e fundit mes tyre për borxhin e papaguar dhe goditja e sotme ka pasur shënjestër shtetasin Hektor Arrëza, që sapo ishte larguar kur edhe ndodhi ngjarja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri

Vijon operacion për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufi

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, ku

Një 63-vjeçar me iniciale I.I. është arrestuar në Gjirokastër pasi në banesën e tij u gjet dhe u sekuestrua një arsenal armësh.

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës 04.06.2020, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi V. K.

Një krim i rëndë u shënua mbrëmë që përfundoi me vrasjen e dy vëllezërve nga Kruja.