Tenton të mbytet në lumë, policia shpëton të moshuarën, apelon për ndihmë

12/09/2019 - 15:45

Ndërhyrja në kohë e Policisë së Elbasanit i ka shpëtuar jetën e një të moshuare, e cila po tentonte të hidhej në lumin e Shkumbinit.

Sipas policisë, e moshuara nuk është në gjendje të flasë dhe ende nuk dihet identiteti i saj, ndërsa kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e saj.

Njoftimi i policisë:

Në Sallë Operative të Komisariatit të Policisë Elbasan,  ka ardhur një telefonatë nga një qytetar ku ka konstatuar se një e moshuar ishte në tentativë për t’u mbytur në lumin Shkumbin. Me marrjen e njoftimit menjëherë shërbimet e Policisë të Komisariatit kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë parandaluar hedhjen në lumë të saj .  E moshuara ku ka asnjë dokument identifikimi me vete dhe nuk është në gjendje të flasë.

E moshuara është rreth 80 vjeçe, e veshur me një bluze krahë gjata ngjyrë blu, me një fund të gri me vija tē bardha , ku mban me vete një çantë dore ngjyre verdhë. Policia e Elbasanit kërkon ndihmën e medias dhe të  qytetareve për identifikimin e saj.

Cilido  që kanë informacion për të moshuarën të telefonojnë në numrin 112.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë, ku një grua shqiptare është gjetur e masakruar në shtratin e saj me goditje të shumta thikas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Një taksist ka tentuar të rrëmbejë një fëmijë.

Policia italiane ka ushtruar kontroll në orët e vona të së premtes në lokalin e një shqiptari, në Via Leoncavallo, në Milano.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Mafsheq në Krujë, ku ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të tjerë.

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për trafikim të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje.

Një person ra në prangat e bluve të Durrësit pasi Policia Kufitare në port gjeti dhe sekuestroi 11 kg heroinë në makinën e tij.

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe h

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe.