Tentuan të vjedhin banesën, prangosen shqiptarët

16/07/2019 - 16:12

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane në Lodi, pasi janë konstatuar se po tentonin të hynin në një banesë nga ballkoni i saj. Mediat fqinje shkruajnë se shqiptarët janë të moshës 30 dhe 36 vjeç pa zbuluar identitetin e tyre.

Policia bën me dije se shqiptarët kishin shkatërruar dyert e shtëpisë, kur tre patrulla rrethuan ndërtesën duke bllokuar të gjitha rrugët e mundshme të arratisjes.

30-vjeçari ishte arrestuar edhe më parë për vjedhje në Monza. Gjykata e Lodit i liroi ata në pritje të gjykimit, duke imponuar vetëm ndalimin e qëndrimit në Lodi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohen në flagrancë 2 persona në Durrës për vepra të ndryshme penale.

Olsian Hajdari, 27-vjeçari nga fshati Xhyrë e Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bashkëshortja e tij 19 vjeçe vdiq, pas 48

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Laç-Mamurras ku dy makina janë përplasur dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë dy persona.

Një person ka tentuar t'i japë fund jetës me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fshat të Bashkisë Klos.

Pas disa muajsh në arrati është dorëzuar sot njeri prej autorëve të dyshuar për vrasjen e teknikut të kondicionerëve, Indrit Çelaj.

Një makinë është përfshirë nga flakët në Shijak.

Nga incidenti për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar.

Të dielën e 8 dhjetorit të këtij viti, Shkodran Bytyqi, doli nga shtëpia e tij në Ferizaj për ta kryer një punë.

Një 24-vjeçar është vënë në pranga pasi Gjykata e Tiranës ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Plago

Një person që po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një makinë.