Theu me gurë xhamat e Qendrës së re Shëndetësore, autori procedohet në gjendje të lirë

21/11/2020 - 18:07

Policia në Elbasan ka zbuluar 5 orë pas ngjarjes në Qendrës e re Shëndetësore në Fushë-Mbret autorin e ngjarjes.

A.B, rreth orës 12:00 ka goditur me gurë xhamet e dritareve të Qendrës Shëndetësore që ndezi dhe një debat politik. Ai do të procedohet në gjendje të lirë për ngjarjen.

Ishte vetë Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla që shkoi në vendngjarje dhe tha se këto akte dhune nxiten nga disa politikanë kurse PD nga ana tjetër me Gazment Bardhin e cilësoi ngjarjen të sajuar nga Rama dhe Balla teksa nxori dhe një mesazh ku në bazë të një informacioni autori ishte një i dehur.

NJOFTIMI NGA POLICIA:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërrim i pronës” shtetasin:

A.B., banues në Elbasan, pasi sot rreth orës 12:00 , ka goditur me gurë dritaret duke thyer xhamat e Qëndrës Shëndetësore në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka humbur jetën te rruga “Siri Kodra” në Tiranë. Ai është gjetur pa shenja jete në një magazinë.

Një shqiptar ka prodhuar një skenë filmash orët e vona të së dielës në Kakavijë duke përfunduar në prangat e policisë greke.

Sinan Idrizi, partneri i kompanisë Air Albania, i cili ishte akuzuar për mashtrim nga biznesmeni turk Adnan Polat, një nga ish-presidentë

Burrë e grua kanë mbetur të plagosur lehtë në Tiranë pasi në banesën e tyre shpërthu bombola e gazit.

Kanosi me armë zjarri kushëririn e tij, policia vë në pranga 41-vjeçarin. Mësohet se është sekuestruar një armë zjarri pistoletë.

Pesë punonjës policie në qarkun e Beratit janë pezulluar nga puna për shkak se nuk kanë zbatuar detyrën për kontrollin e territorit me që

Seksioni për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në Durrës ka arrestuar në flagrancë një person si dhe ka proceduar penalisht një person tje

Ekstradohet drejt Italisë Bujar Sejdinaj, i njohur ndryshe si "xhaxhai" i Ndraghetas. Sejdinaj u ekstradua dje drejt shtetit fqinj.

Detaje të reja dalin në dritë nga arrestimi i 24-vjeçarit në Kavajë, i cili kërcënonte një punonjës policie.

Dhunoi të motrën, por kur efektivët e policisë i trokitën në derë dhe i kontrolluan banesën, e gjetën me shkelje të tjera.