Thikë 20 cm në bark fqinjit, pranga shqiptarit pas sherrit për një shtyllë (EMRI)

Postuar: 16/04/2018 - 14:15

Në gjendje të dehur, një diskutim mes fqinjësh ka përfunduar në mënyrën më të keqe në Itali ku protagonist është një shqiptar.

Një e diel e përgjakshme ka nadodhur në zonën e njohur si Villa Estene, në qytetin e Padovas, ku shqiptari i ka ngulur një thikë 20 cm fqinjit të tij duke e plagosur rëndë.

Në pranga përfunduar 61-vjeçari shqiptar Ramazan Sqapi, shqiptar me shtetësi italiane. Ai akuzohet për tentativë vrasje pas plagosjes së 67-vjeçarit Armando Spogolon, i cili është në rrezik për jetën.

Të dy po diskutonin me zëra të ngritur për instalimin e një shtylle, duke bërë që tensionet të përshkallëzohen dhe shqiptari të merrte thikën me të cilin e goditi në bark pensionistin italian, i cili ra menjëherë në tokë por u shpëtua nga djali i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë.

Policia britanike po kërkon një minoren shqiptar, i cili është zhdukur para disa muajsh.

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar tre shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Dy të rinj shqiptar janë arrestuar nga policia italiane me akuzën e grabitjes me armë.

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar të shpallur në kërkim, ndaj të cilit gjykata kishte vendosur "arrest me burg".

Një gjykatë britanike ka dhënë dënimin për anëtarët e një grupi trafikantësh që çonin ilegalisht emigrantë në Britani të Madhe përmes kan

   Dëbimi i një familje shqiptare në Francë është përfundimtar dhe nuk ka kthim prapa.

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në Lushnjë, në kodrat e Allprenajt.

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.