Thyen “arrestin shtëpiak” dhe del sërish për vjedhje, adoleshenti në Durrës kapet mat

13/08/2020 - 10:07

Ishte dënuar për vjedhje dhe gjykata i kishte dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie”, por adoleshenti nga Durrësi, nuk ka hequr dorë nga “zanati i tij”.

Ka thyer masën e sigurisë dhe ka dalë jashtë banesës për të kryer një tjetër vjedhje.

Shtetasi E. Xh., 17 vjeç, u arrestua në flagrancë duke tentuar të vjedhë biçikletën e shtetasit E. H. në lagjen nr.13.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar i cili nuk i ishte bindur urdhrit për të ndaluar dhe në përpjekje për t'u larguar ka aksidentuar punon

Policia e Durrësit njofton se ka prangosur një 35-vjeçar nga Shijaku, i shpallur më herët në kërkim.

Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, operacioni i koduar "Collaboration 2".

Goditen dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpë

Policia e Durrësit njofton se është finalizuar operacioni i koduar "Navigatori", në sajë të së cilit është prangosur një 47-vjeçar, i dën

Mbrëmjen e sotme, në dalje të Kamzës ka ndodhur një aksident i rëndë rrugor.

Tre automjete janë përfshirë në një aksident që ka ndodhur sot në aksin Shkozet-Durrës.

Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh që drejtonin mjetet në gjendje të dehur.

Kapiteni i tragetit grek ‘Efthymois Sokos’ dhe kryemekaniku i tragetit “F/B-Bridge” Charalampos Chiotellis janë dënuar për ndotje të breg