“Ti ke thënë se kam drogë”, zbardhen kërcënimet e të riut për oficerin e krimeve në Kavajë

24/11/2020 - 10:16

Detaje të reja dalin në dritë nga arrestimi i 24-vjeçarit në Kavajë, i cili kërcënonte një punonjës policie.

Sipas ‘BalkanWeb’, bëhet fjalë për të riun Ardit Saraçi, i cili akuzohet se ka kërcënuar një inspektor krimesh në Kavajë, pasi ky ka marrë pjesë në kontrollin e banesës dhe arrestimin e këtij shtetasi në vitin 2019, i dyshuar për lëndë narkotike e armëmbajtje pa leje.

Bezat sqaron se më vonë i riu ka dalë me detyrim paraqitje, dhe hapte rrjete sociale e kërcënonte policin duke e akuzuar se ai ia kishte bërë gjithë këtë skenë. Madje i riu akuzonte oficerin se ky i fundit kishte thënë se ai kishte pasur lëndë narkotike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK ka njoftuar mbylljen e dosjes për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, në të cilin mbeti i vrarë shoferi i tij, Andi Maloku.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Cermë, ku u përplas me makinë një fëmijë 5 vjeç.

Ledion Mita është i riu që shpëtoi nga mbytja dy fëmijët të cilët ranë në ujerat e lumit Gjanicë në Fier.

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi përdorte kartëmonedha të falsifikuara për blerje të ndryshme.

Arrestohet personi që urdhëroi vrasjen e 27-vjeçarit Mario Metaj në Patra, Greqi. Autori dyshohet se është një shtetas grek.

Një i burgosur është gjetur i varur në qelinë e burgut të Peqinit.

Kapet dhe arrestohet nga DVP Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, 35-vjeçari i dënuar nga drejtësia italiane, për veprat penale "Gr

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe

Policia e Durrësit ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë që ndodhi një ditë më parë, kur u qëllua një 19-vjeçar.

Dy fëmijë romë duke luajtur në anë të lumit Gjanicë në Fier kanë rënë në lumë.