Tiranë, arrestohet trafikanti ndërkombëtar i drogës

13/03/2015 - 14:31

13 mars 2015 - Një 55-vjeçar, i cili kërkohej prej kohësh për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, është arrestuar ditën e sotme nga policia e Tiranës.

Në prangat e uniformave blu ka rënë Tomorr Hano, 55 vjeç, i cili ishte dënuar me herët në mungesë me 7 vjet burg për veprën penale “Trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.

Efektivët e policisë bënë të mundur arrestimin e Hanos në rrugën “Pandi Dardha” në kryeqytet.

/S.L. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shkarkuar nga detyra doganieri që u kap me lëndë narkotike në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Botës. Arten Ibrahimi nga Përmeti po

Strukturat e administratës doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit.

Policia kufitare ka ndaluar një person të shpallur në kërkim për vrasje.

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi goditi një punonjës të Policisë Rrugore.

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin.

Policia greke ka zbuluar një rrjet ku ishin të përfshirë edhe oficerët greke, të cilët i lëshonin karta identiteti dhe pasaporta të falsi

Ky është studenti shqiptar 19-vjeçar Osvaldo Kenga, i cili ka humbur jetën dje në Itali.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun "313", ku një i burgosur 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvaruar.

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se merreshin me shpërndarjen e drogave të forta.

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.