Tiranë, i vuri flakën makinës së policit rrugor, në pranga autori

01/11/2014 - 23:14

01 Nëntor 2014 - Automjeti i një efektivi police është përfshirë nga flakët mëngjesin e të shtunës në kryeqytet. 
Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Bedri Karapici”, ku mjeti me targa të huaja CB 920 EF në pronësi të efektivit të policisë rrugore të Tiranës Rami Hamzallari është djegur plotësisht.
Nga djegia e makinës nuk ka pasur të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale. Policia ka nisur hetimet dhe vetem pak ore pas ngjarjes ka vene ne pranga autorin e dyshuar te zjarrvenies. Ai eshte  Artur Minxholli i cili mesohet se kishte konflikte personale me efektivin e policise dhe ne shenje hakmarrjeje i ka djegur automjetin.

/ Top Channel /

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard