Trafikonte emigrantë, arrestohet 29-vjeçari

29/11/2020 - 13:22

Policia e Pogradecit ka arrestuar 29 vjeçarin E. B., i cili ishte kërkim pasi akuzohet se ka trafikuar emigrantë dhe nuk i është bindur urdhrit të Policisë së Shtetit.

Sipas autoriteteve, ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Pogradecit ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

29-vjeçari nga Tirana, më datë 11.09.2020 po transportonte emigrantë të paligjshëm në drejtim të Tiranës dhe policia i ka bërë me shenjë këtij të ndalonte, por ky i fundit nuk iu bind urdhrit të tyre duke u larguar me shpejtësi dhe duke braktisur mjetin të cilin drejtonte në fshatin Hudënisht.

Ai u kishte premtuar emigrantëve që do i nxirrte nga Shqipëria kundrejt një shume prej 60 Euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit njofton se vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid.

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Alban Gurin, shoferin që aksidentoi për vdekje 10 vjeçaren në rrugën “Njazi Meka” në kryeqytet.

Policia ka arrestuar dy persona në sajë të operacionit “Gruda”.

Një 39-vjeçar ra në prangat e policisë së Tiranës, pasi kanosi me armë zjarri një person.

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku ka pasur rrjedhje gazi në një shkollë dhe 4 nxënës kanë përfunduar në spital.

Policia e Durrësit njofton se ka bërë arrestimin e 27-vjeçarit A.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Afganistan, ku ka ndërruar jetë një ushtar shqiptar që ishte me mision.

Dy shpërthime të fuqishme janë ndjerë në zonën e Lezhës rreth orës 19:40 dhe 19:41 minuta. Raportohet së shpërthimet janë ndjerë në Shëng

Një person humbi jetën mbrëmjen e sotme në mënyrë tragjike në aksin Milot-Thumanë, ndërsa motori me të cilin lëvizte u godit nga një auto

Sanitarja Tire Alldervishi i është drejtuar Gjykatës së Apelit për të kërkuar zbutje të masës së sigurisë.