Tragjedi shqiptare në Athinë

18/10/2014 - 08:16

Athinë, 18 Tetor 2014 – Një vajzë 24 vjeçare nga Shqipëria humbi jetën në një aksident tragjik që ndodhi në zonë e  “Petrou Rali” në Athinë. Viktima, Aldiora Dingo nga qyteti i Beratit jetonte në Greqi, me familjen e saj. Ngjarja ndodhi në kryeqytetin grek, Athinë. Aldiora gjendej në trotuar, kur krejt papritur një automjet ka dalë nga rruga dhe ka pushtuar trotuarin, duke e plagosur rëndë 24 vjeçaren e pafajshme. Për shkak të plagëve fatale që mori, Aldiora humbi jetën. Familja e të ndjerës ka njoftuar përcjelljen e saj për në banesën e fundit, paraditen e sotme (e shtunë) ora 11:30 në varrezat “Petru Rali” në Athinë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në burg Mihal Kokëdhimën, i cili u bë i njohur pas sherrit me turistët spanjoll të cilët i terrorizoi duke

Qëlloi në ajër me armë zjarri, banorët lajmëruan Policinë në 112.

Është gjendur në banesë pa shenja jete një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët, të cilët kanë gjetur në banesë të vdekur Ervis Or

Katër persona raportohet se janë plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne.

Policia prangos një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Malësinë e Shoshit në Shkodër.

Një aksident me një person të plagosur ka ndodhur pak më parë në qytetin e Durrësit.

Është shtyrë seanca për vendimi ndaj Marjana Çmetës, e cila më 30 prill 2018 në Kamëz vrau vjehrrën e saj, duke i dhënë të pijë fotoksinë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vlerësuar në mungesë masën e arrestit me burg për 8 personat e shpallur në kërkim për vrasjen e ish-policit

Një aksident i ndodhur në Farkë, rreth orës 18:45, i ka marrë jetën një 46-vjeçari.