Transportonin drogë nga Roma në Londër, prangosen dy shqiptarët (FOTO)

Postuar: 13/02/2018 - 18:08

   Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me një sasi drogë, që si destinacion kishte Anglinë. Mediat italiane raportojnë se shqiptarët me inicialet K.N., dhe K.G., 29 e 37 vjeç, akuzohen për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

“Repubblica” shkruan se trafikantët u kapën në Romë. Mediat italiane raportojnë se dy shqiptarët kishin gjetur një mënyrë të veçantë për t’i shpëtuar kontrollit policor, pasi pakot do t’i transportonin me anë të shërbimit të një agjencie private postare.

Pas hetimeve të policisë në agjencinë postare u gjetën 5 pako, brenda të cilave kishte 75 kg marijuanë. Kamerat e sigurisë ndihmuan në identifikimin e shqiptarëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident rrugor në aksin Shkodër - Velipojë, 3 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

   Një grindje për motive të dobëta ka përfunduar me ofendime dhe kanosje me kaçavidë.

   Në 24 orët e fundit janë regjistruar dy aksidente rrugore në Durrës, ndërsa në spital kanë përfunduar dy shtetas, që fatmirësisht janë

Në lagjen nr.9 të qytetit të Durrësit është gjetur i pajetë një 81-vjeçar.

   25-vjeçari Aldo Ymeraj i njohur për shkak të akuzave per krime kibernetike nga FBI do të qëndrojë në burg për 60 ditë.

   Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 5, pas një njoftimi të marrë për një konflikt në familje kanë reaguar menjëherë, duke bërë të

   Arrestohet një shtetas, si dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”, ”Kanosja”, ”Pr

   Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë shtetasin Dritan Çina 45 vjeç, banues në qytetin bregdetar.

   Një 82-vjeçar është aksidentuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Librazhd në fshatin Labinot Fushë.

Një person mbeti i plagosur mbrëmjen e kaluar pranë shkollës 9-vjeçare "Mark Trokthi" në qytetin e Laçit, pas një përplasjeje me armë zja