Tregtonin armë e drogë nga Shqipëria në Itali, goditet grupi kriminal, 20 në pranga

12/12/2019 - 11:59

Autoritetet italiane kanë arrestuar 20 persona mëngjesin e kësaj të enjteje. Mediat fqinje raportojnë se të arrestuarit dyshohen se janë të përfshirë në trafikun e armëve dhe drogës nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

Të ndaluarit janë të gjithë rezidentë në zonën e Barit, ndërsa autoritetet vijojnë kontrolle të imtësishme për të ekzekutuar bllokimin e aseteve të këtij grupi, i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Mediet fqinje raportojnë se përgjatë 24 muajve  janë sekuestruar tonelata marijuanë, pistoleta dhe automatikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 50-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohej se ishte pjesë i një organizate kriminale ndërkombëtare.

Një person dyshohet se është marrë peng në Kamëz gjatë një konflikti të çastit mes disa personave.

Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh.

Qazim Marku, 23 vjeç dhe Eugert Merizaj, 28 vjeç, janë shpallur në kërkim nga policia britanike për vrasjen e një ish-snajperisti kurd, t

Në orën 23:30 të mbrëmjes së djeshme disa persona të maskuar kanë hyrë me forcë në banesën e shtetasit F.G në fshatin Marinaj të Librazhd

Prokuroria shqiptare i kthen pronarit jahtin e mbetur në ujërat shqiptare pas zhdukjes së kapitenit turk Sezgin Yavuz, në fund të verës n

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me pistoleta, pushkë dhe heroinë. Mësohet se shtetasi me origjinë shqiptare, emri

Një aksident sapo ka ndodhur në autostradë, në drejtimin Durrës-Tiranë ku dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.

Mediat lokale italiane informojnë se një 63-vjeçar shqiptar humbi jetën gjatë një aksidenti rrugor në Rimini.

Sekuestrohen 13 kg kanabis në Himarë. Në pranga ka rënë 26-vjeçari K.