Tritoli nuk ndalet, shpërthen një ndërtesë në Sarandë

13/03/2015 - 13:44

13 mars 2015 - Shpërthimet me eksploziv mesa duket në vendin tonë nuk kanë të ndalur.

Një ndërtesë që shërbente si pikë grumbullimi e hekurave në qytetin e Sarandës, është bërë objekt i një sulmi të tillë. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e djeshme, rreth orës 23:20, dhe mësohet se në ndërtesën në pronësi të shtetasit Afrim Muço, 66 vjeç, ishte vendosur rreth 100 gramë tritol.

Dyshohet se eksplozivi i vendosur ishte i lidhur me fitil. Fatmirësisht nga ngjarja nuk pati të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Policia e Sarandës ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Sipas dyshimeve paraprake, mendohet që sulmi ka qenë një paralajmërim për pronarin e ndërtesës.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shkarkuar nga detyra doganieri që u kap me lëndë narkotike në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Botës. Arten Ibrahimi nga Përmeti po

Strukturat e administratës doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit.

Policia kufitare ka ndaluar një person të shpallur në kërkim për vrasje.

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi goditi një punonjës të Policisë Rrugore.

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin.

Policia greke ka zbuluar një rrjet ku ishin të përfshirë edhe oficerët greke, të cilët i lëshonin karta identiteti dhe pasaporta të falsi

Ky është studenti shqiptar 19-vjeçar Osvaldo Kenga, i cili ka humbur jetën dje në Itali.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun "313", ku një i burgosur 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvaruar.

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se merreshin me shpërndarjen e drogave të forta.

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.