A u dekonspirua aksioni për kapjen e vëllezërve që vranë teknikun e kondicionerit?

07/09/2019 - 09:15

Vëllezërit Griseldo dhe Albano Kusi që vranë në vilën e tyre punonjësin e kondicionerëve, Indrit Çelaj, ndodhen ende në arrati. Por një detaj i zbuluar nga Abc News, hedh dritë mbi një dekonspirim të mundshëm të operacionit për kapjen e tyre.

Sipas të njëjtave burime, pas vrasjes vëllezërit Kusi u strehuan në një vilë 2-katëshe në fshatin Allgjatë të Tiranës që është në pronësi të xhaxhait të tyre, Lulzim Kusi, edhe ky tashmë në arrati. Dyshimet janë se operacioni u dekonspirua nga drejtuesit e lartë të Policisë që kanë lidhje me familjen Kusi.

Banesa dykatëshe ndodhet e veçuar nga shtëpitë e tjera në fshatit Allgjatë, në zonën e Kasharit, në periferi të Tiranës. Edhe pronari i kësaj vile është shpallur në kërkim, pasi gjatë kontrollit në bodrumin e banesës, u gjet një armë zjarri tip kallashnikov model 56. Albano dhe Griseldo Kusi u lokalizuan nga grupi hetimor nëpërmjet qelizave telefonike se fshiheshin tek të afërmit e tyre në fshatin Allgjatë.

Por pas aksionit “blic” të 25 gushtit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë mundën të largoheshin para se të mbërrinin policët. Për këtë arsye po verifikohet nga Drejtoria e Standardeve Profesionale në Ministrinë e Brendshme për rrjedhje të informacionit nga vetë strukturat drejtuese policore. /Abcnews

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie

Një zënkë në një familje shqiptare në Lenzburg mbrëmjen e të hënës ka alarmuar policinë, ndërkohë që burri 38-vjeçar është hedhur nga bal

Një 29-vjeçar është ndaluar nga policia e Tiranës, pasi ka xhiruar gomat e makinës së tij në rrugën “Llazi Miho”, pranë komisariatit nr.6