U ekzekutua në makinë në mes të Vlorës, ky është biznesmeni 29-vjeçar (FOTO)

Postuar: 05/06/2018 - 08:26

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur orët e vona të së hënës në Vlorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 23:00, në lagjen Pavarësia, pranë ish-Kombinatit të Peshkut.

Viktima është identifikuar si Vasil Dervishaj, 29 vjeç.

Sipas informacioneve paraprake, Dervishaj mësohet se udhëtonte me një makinë tip “Ford”, kur u qëllua nga persona ende të paidentifikuar, të cilët gjithashtu lëviznin me automjet.

Vasil Dervishaj ka gjetur vdekjen në vend nga breshëria e plumbave të marrë.

Policia ka ngritur pika kontrolli, ndërsa grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një sërë forcash të policisë së shtetit kanë nisur një aksion blic në Tiranë dhe në rrethet përqark kryeqytetit.

   Një punonjës policie dhe një shtetas turk u ndaluan mbrëmjen e sotme (21 shtator) në Tiranë.

   Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë.

   Ekipet e emergjencës kanë ndërhyrë sot, për t’i dhënë ndihmë 33-vjeçarit shqiptar Ervis Gjyshi, i arrestuar disa ditë më parë, si pjes

   Një aksident i rëndë është regjistruar në qytetin e Shkodrës pasditen e së premtes.

   Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, është përfshirë sot në një aksident rrugës për në Shkodër.

   Dy adoleshentë janë arrestuar nga policia e Vlorës, si autorë të grabitjes së parave të një kambisti. Të arrestuarit janë M.Gj.

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap teksa lëvizte i armatosur.

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar teksa u takua me një person tjetër për të shkëmbyer mes tyre doza të vogla me kokainë.

Policia greke dyshon se vrasja e 33-vjeçares dy netë më parë në Athinë, mund të jetë kryer nga vrasës me pagesë.