U gjet e vdekur në banesë, teksa vajza i rrinte pranë. Policia: Kishte ndërruar jetë para disa ditësh

26/09/2020 - 11:39

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Pogradec ku një grua u gjet e pajetë në një banesë.

Sipas policisë, mbrëmë rreth orës 22:20, në lagjen nr. 3, në banesë, është gjetur pa shenja dhune, trupi i pajetë i shtetases Maria Markovska, rreth 45 vjeçe.

Dyshohet se ajo ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më parë.

Viktima në banesë, jetonte me vajzën e saj shtetasen J. M., 9 vjeçe, e cila vuan nga paaftësi fizike dhe aktualisht ndodhet në Pediatri nën kujdesin mjekësor.

Trupi i viktimës është dërguar në morgun e Spitalit dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Kanë qenë fqinjët ata që kanë njoftuar policinë pas erës dhe mungesës së gruas për disa ditë.

“E njihnim, vinte këtu bënte pazar. Mirë ishte. Këto kohët e fundit, kishte nja 2 javë që nuk ishte mirë që kur i vdiq bashkëshorti. Pas vdekjes së tij ishte e rënduar. Nja 2-3 ditë kisha pa e parë. Ishte një grua e mirë, të shoqin e kishte nga Maqedonia dhe ishin transferuar këtu. Këtu e kam gjetur. Komshinjtë kanë lajmëruar policinë. Kishte erë nga shtëpia e saj dhe s’e kishin parë të dilte. Fëmija ka qenë me aftësi të kufizuara. Nuk kishte kush e nxirrte, përveçse nëna”, ka thënë një banor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot një shofer, i cili ka tentuar të korruptojë një polic me 5 mijë lekë.

Dy persona në Durrës kanë përfunduar në prangat e policisë pasi janë kapur në timon pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Ndalohet një 20-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar.

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi ka kërcënuar me thikë babanë dhe e ka kërcënuar se do e vriste.

Një vrasje ka tronditur qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm, ku viktimë ka mbetur një 50-vjeçar me inicialet A.

Policia e Vlorës ka identifikuar një nga autorët e dyshuar të vjedhjes me armë të ndodhur në një parë në fshatin Haderaj në Selenicë.

Gjendet i vrarë me armë zjarri një person në Sheq të Madh në Fier.

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri, si pasojë e një konflikti.

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku një shqiptar është qëlluar me armë.

Një shtetase britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas.