U gjet i vdekur brenda BMW-së, zbardhen detaje të reja nga atentati ndaj 46-vjeçarit

28/11/2020 - 13:14

Të tjera janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Shkodër, ku 46-vjeçari Ridvan Hyseni (Ramazani) u vra me armë zjarri.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë makinën që ka qenë shënjestër e të shtënave me armë. Atentatorët i kanë zënë pritë 46-vjeçarit që po lëvizte me makinën e tij X5 dhe e kanë qëlluar me breshëri.

Të gjitha xhamat janë thyer dhe 46 vjeçari ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Mësohet se vrasja ndodhi pranë një pike karburanti, ku Ridvan Hyseni, me banim në fshatin Drragjat u gjend i vrarë në mjetin e tij tip “BMW”.

"Më datë 28.11.2020, rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti është gjetur, dyshohet  i vrarë me armë zjarri në mjetin e tij tip “BMW” shtetasi R. H. 46 vjeç banues në fshatin Darragjat, Shkodër, Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë  punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve",- njofton policia e Shkodrës.

Në ndihmë të policisë lokale janë nisur forcat e FNSh Shkodër dhe forcat Speciale Renea si dhe janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore në bashkëpunim me DVP Lezhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dyshohet si autori i dytë i kalimit kontrabandë migrantët që vijnë nga vendet

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i v

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operaci

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Një shtyllë e linjës elektrike është rrëzuar dhe ka zënë poshtë dy makina.

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqyt

Policia e Kamzës ka marrë një telefonatë këtë mesditë, ku është denoncuar për marrjen peng të një personi.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtë

Një makinë me drejtuar K.V. ka aksidentuar sot një punonjëse të policisë rrugore.

Policia e Shtetit njofton se janë ekstraduar nga Gjermania dhe Kosova drejt vendit tonë, 2 persona si dhe drejt Kosovës një tjetër.